Gratis Joomla Templates
Liceum

 

 

Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej

w Prószkowie - Liceum

 

 

CHARAKTERYSTYKA PRACY W LICEALNYM WOJEWÓDZKIM OŚRODKU SZKOLENIA MŁODZIEŻY W PRÓSZKOWIE

 

Od września 2009 roku został powołany Licealny Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży jako jeden z 16, które uruchomił Polski Związek Piłki Nożnej celem kontynuacji pracy z młodzieżą uzdolnioną piłkarsko po ukończeniu gimnazjum.

Licealny Ośrodek szkoli zawodników na poziomie klas licealnych według Wieloletniego Programu Szkolenia dla Liceów Ogólnokształcących klas sportowych o profilu piłka nożna pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego nadrzędnym celem jest szeroko rozumiane szkolenie indywidualne przyszłych reprezentantów kraju oraz profesjonalnych piłkarzy ligowych i obejmuje 16 godzin w tygodniu. Wszystkie klasy mają w tygodniu zajęcia: indywidualne, teoretyczne, treningi formacyjne oraz specjalistyczne treningi dla bramkarzy.

Podstawowym warunkiem postępowania treningowego do którego przykładamy duża uwagę, jest to że ćwiczenia i zadania wynikające z gry są odpowiednio dobrane do umiejętności ćwiczących (ścisła indywidualizacja treningu ). W ramach jednej grupy treningowej występuje zróżnicowanie zajęć - w stosunku do wybijających stosuje się dużo wyższe wymagania, do innych mniejsze, uwzględniając stopień ich możliwości. W naszym Ośrodku realizowany jest kompleksowy program indywidualnego treningu piłki nożnej. Podczas takich treningów realizowane są głownie zagadnienia z treningu techniki piłkarskiej, dryblingu, koordynacji, panowania nad piłką, ale też treningu lekkoatletycznego (technika biegu, biegu z piłką) Na początku i na końcu każdego semestru wykonywane są testy umiejętności graczy, pozwalające ocenić ich poziom, kwalifikację do odpowiednich grup, oraz zmierzenie postępu. Treningi odbywają się w małych, czteroosobowych grupach, dzięki czemu uwaga trenerów skupiona jest na każdym uczniu. Zwracana jest uwaga na każdy szczegół, prawidłowe ułożenie nogi, chłopcy którzy na co dzień grają prawą nogą, trenują lewą nogę i odwrotnie, wychwytywane i poprawiane są wszystkie błędy, ale też chwalone postępy. Trenerzy wykonują ściśle określony harmonogram ćwiczeń, dostosowany do wieku i indywidualnych umiejętności. Na treningach nagradzamy najlepszych technicznie młodych piłkarzy, tak aby promować efekty ich ciężkiej pracy i motywować do dalszego rozwoju.

 Uczniowie WOSM mikrocykl szkoleniowy kończą rozegraniem meczów mistrzowskich w drużynach klubów macierzystych. Każdy z trenerów jest zobligowany do obserwacji meczy rozgrywanych przez swoich podopiecznych. W celu kontroli oraz wzbogacenia treści szkoleniowych organizuje się rozgrywanie spotkań kontrolnych z drużynami wysokokwalifikowanymi (dostosowanie do umiejętności drużyny WOSM), jak i też organizację wyjazdów na turnieje piłkarskich - zarówno na boisku jak i w hali. Cyklicznie organizowane są spotkania ze znanymi osobami ze świata piłki nożnej.

Każdy uczeń zostaje wyposażony w sprzęt do treningu najlepszych producentów. Oprócz tego do dyspozycji uczniów jest różnorodny sprzęt treningowy taki jak m.in.: drabinki koordynacyjne, spadochrony do ćwiczeń szybkości, zestawy do tenisa nożnego i wiele innych urządzeń treningowych

Designed by Business wordpress themes and CPA.

ankara escort